top of page

саб., 18 септ.

|

Tennis Park POINTER

ОТВОРЕН ДЕН за најмладите

Бесплатен час по тенис за најмладите од 5-7 годишна возраст

Registration is Closed
See other events
ОТВОРЕН ДЕН за најмладите
ОТВОРЕН ДЕН за најмладите

Time & Location

18 септ. 2021 г., во 12:00 – 19 септ. 2021 г., во 18:00

Tennis Park POINTER, СЦ Јане Сандански, Аеродром, Скопје

About the event

Отворен ден за најмладите кои сакаат да ја осознаат тениската игра. Во сабота и недела, 18 и 19 септември 2021, со почеток во 12 часот, Тенис парк ПОИНТЕР организира бесплатен час по тенис за сите заинтересирани деца на возраст од 5 до 7 години. 

Потврдете го вашето место на телефонскиот број 071-367-992 и резервирајте место во една од групите кои ќе бројат најмногу 6 деца. Можеби токму вашето дете е идниот светски рекет број 1!

И не грижете се за опремата, ТП Поинтер обезбедува детски рекети и тениски топчиња.

Се гледаме!

Share this event

bottom of page