top of page

саб., 16 окт.

|

Тенис парк ПОИНТЕР

Мастерс турнир П16

Мастерс турнир на осумте најдобро пласирани јуниори и јуниорки под 16 години.

Registration is Closed
See other events
Мастерс турнир П16
Мастерс турнир П16

Time & Location

16 окт. 2021 г., во 09:00 – 18 окт. 2021 г., во 22:00

Тенис парк ПОИНТЕР, СЦ Јане Сандански, Аеродром, Скопје

About the event

На крајот на секоја сезона се одржуваат завршни мастерс турнири во кои учествуваат најдобрите 8 тенисери и тенисерки во таа сезона. Честа да го организира Мастерс турнирот на осумте најдобро пласирани јуниори и јуниорки под 16 години ја има Тенис Парк ПОИНТЕР. 

Се гледаме на два дена исполнети со врвен тенис од нашите најголеми надежи.

Share this event

bottom of page